niedziela, 28 lutego 2010

Łódki czekają na odwilż


Wszelkie kolorowe łódki (i wcale nie mówię o luksusowych jachtach, a o prostych łódkach, choćby rybackich) zawsze uważałem za ciekawy temat fotograficzny, jednak tym razem trafiło mi się nietypowe ich ujęcie: nie na wodzie, gdzie zazwyczaj można je znaleźć, ale na śniegu. Miejmy nadzieję, że wraz z roztopami spłyną na rzeki i jeziora, aby tam upiększać nasz krajobraz.
Z wyjątkiem ostatniego, wszystkie zdjęcia zrobione na stacji benzynowej "Supertank" - Orlen - ul. Walczaka 109, Gorzów Wlkp.

Zdjęcie zrobione na rozlewiskach Warty, w okolicy miejscowości Jeże

2 komentarze:

 1. W sytuacjach takich jak na zdjęciu 4 i 5 mógłyś zrobić abstrakcje. Popróbuj różnych kadrowań tych dwóch zdjęć, a zobaczysz co mam na myśli. Zdjęcie 5 spróbuj wykadrować tak, aby zostały tylko niebieskie linie, a sama łódka nie była taka oczywista. Zobaczysz, czy Ci się to spodoba, czy nie ...

  Oczywiście każdy ma swoją wizję widzenia świata i swój sposób na zdjęcia, ale czasem warto spróbować czegoś nowego, aby odkryć, gdzie naprawdę leży nasza pasja.

  Ciekawe tego typu abstrakcje znajdziesz tutaj: http://www.flickr.com/photos/frogmanor/
  np. w katalogu: http://www.flickr.com/photos/frogmanor/sets/72157608448952971/
  Polecam też katalog Shadowland: http://www.flickr.com/photos/frogmanor/sets/72157611856457697/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy robiłem te zdjęcia, bardzo brakowało mi jeszcze jednego silnego koloru - gdy odtajały okazało się, że jest jeszcze jeden kajak - żółty. Niestety, w pełni schował się pod śniegiem, a gdy się wynurzył niczym przebiśnieg, to już za późno na zdjęcia było :(

  OdpowiedzUsuń